Categorieën
Algemeen Persberichten Partners Vacatures Contact Informatie Over beslist Over Mijn Beslist Over Cookies Over kopen op Internet Gebruikersovereenkomst Meer beslist Overzicht categorieën Populaire zoekopdrachten Webtoepassingen Productopname webshops GRATIS uw shop aanmelden Adverteren Contact Klanten login Mediabureaus & marketeers Adverteren (display) Affiliates Affiliate programma Partner loginMedia
Artikel - Prijzenoorlog tussen vergelijkingssites losgebarsten
Geplaatst: 21-10-2010
In de markt voor vergelijkingssites lijkt het startschot te zijn gegeven voor een prijzenoorlog. Prijsvergelijker Beslist.nl heeft aangekondigd nog deze maand de tarieven voor webwinkels met eenderde te verlagen. De strijd om de consument is daarmee definitief losgebarsten.
Beslist.nl, met 2,5 miljoen unieke bezoekers per maand de tweede speler in de branche achter marktleider Kieskeurig.nl, verlaagt het instaptarief voor de cost per click van 15 cent naar 10 cent. Volgens directeur Kees Verpalen een reactie op ‘signalen uit de markt’. “Met veel webwinkels onderhouden we nauwe contacten. Uit gesprekken die we de afgelopen maanden hebben gevoerd, kwamen steeds dezelfde geluiden naar boven drijven. De marges zijn zwaar onder druk komen te staan als gevolg van de prijsverhogingen in de cost per click die de afgelopen tijd door onze concurrent zijn doorgevoerd. Veel webwinkels wordt zo het mes op de keel gezet”, aldus Verpalen. Hij doelt daarmee op de prijswijziging die Kieskeurig.nl in juni van dit jaar doorvoerde.“Hier geldt duidelijk het recht van de sterkste. Voor veel webshops zijn vergelijkingssites een belangrijk afzetkanaal. Ze kunnen niet zonder. Nu de cost per click echter sterk is toegenomen, staan de marges steeds verder onder druk. Het zijn vooral de kleinere webwinkels die hiervan de dupe zijn. Die hebben vaak niet de kennis en financiële middelen om de conversie verder te optimaliseren. Voor veel hen van loont het daardoor niet langer om in deze prijsvergelijker te worden opgenomen.”
Aanbod neemt toe
In hun strijd om de grootste te worden, lanceert Beslist.nl nu een pakket aan vernieuwingen waarmee vooral de webwinkelier op zijn wenken wordt bediend. De meest in het oog springende is een prijsverlaging voor de cost per click. Webwinkels kunnen nu voor 10 cent per klik meedoen in de prijsvergelijking. Daarmee hoopt Beslist.nl nóg meer webwinkels voor zich te winnen zodat het aanbod toeneemt. “En dat is goed nieuws voor de consument”, zegt marketing manager Leon Kramer van beslist.nl “We willen dat zij bij ons altijd verzekerd zijn van het grootste aanbod en de allerlaagste prijs. Dat kan alleen maar als je zoveel mogelijk relevante webwinkels in de vergelijking meeneemt. Door webwinkels al vanaf 10 cent te laten meedoen in de prijsvergelijking, zal het aanbod dus nóg verder toenemen.” Bij de website zijn op dit moment negenhonderd webwinkels aangesloten, variërend van kleine éénpitters tot bekende namen als Bol.com, Wehkamp, Otto en Neckerman.
Het Adwords-model
En dat is niet de enige verandering die Beslist.nl doorvoert. Ook haalt het de tarieven voor het advertentieblok en de prijsvergelijker uit elkaar. Tot voorkort waren die aan elkaar gekoppeld en werd geen onderscheid gemaakt in de cost per click voor deze tabs. “Ook daarin komen we webwinkels nu tegemoet. Zij kunnen voortaan apart bieden voor beide blokken”, zegt Kramer. De website kiest daarbij duidelijk voor de succesvolle strategie van Google. ’s Werelds grootste zoekmachine heeft het populaire advertentieprogramma Adwords op dezelfde manier ingedeeld. “Zoals gezegd doe je al voor een dubbeltje mee met de prijsvergelijker. Voor wat betreft het advertentieblok geldt dat de hoogste bieder bovenaan op het lijstje verschijnt. Voor elke bezoeker die via deze link op de website belandt, betaalt de webwinkelier het bedrag dat hij hiervoor heeft geboden. Dit systeem hebben we nu aangepast, eerlijker gemaakt. Adverterende webwinkels geven nu aan wat ze maximaal kwijt willen zijn voor een cost per click. Ben je de hoogste bieder? Dan betaal je voortaan niet meer je eigen bedrag, maar 1 cent meer dan het één na hoogste bod.” Volgens Kramer voorkomen webwinkels daarmee het risico om meer te betalen dan ze eigenlijk aankunnen. “Eigen onderzoek heeft uitgewezen dat onze klanten hieraan behoefte hebben. Het is een veel eerlijker systeem dan wanneer je met een te hoog moet gokken om bovenaan te komen.”
Laagste prijsgarantie
Is dit dan het begin van een onvervalste prijzenoorlog in de markt voor vergelijkingssites? Kramer sluit het niet uit. Hij benadrukt overigens dat het met Beslist.nl ‘heel goed gaat’. De website, die in juni 2005 actief werd, trekt steeds meer bezoekers en bereikt volgens de laatste STIR-cijfers inmiddels 11,9 procent van de Nederlandse internetpopulatie. De prijsverlaging heeft volgens Kramer alles te maken met de nieuwe bedrijfsstrategie waarin de laagste prijsgarantie voor consumenten een centrale rol speelt. “Wie een vergelijkingssite raadpleegt, is vooral op zoek naar de allerlaagste prijs voor een product. Die kun je als vergelijkingssite alleen bieden wanneer het aanbod zo uitgebreid mogelijk is. Daarom is het belangrijk dat veel webwinkels zich bij je website willen aansluiten. Die de keel dichtknijpen met hoge tarieven voor de cost per click is niet waar wij in geloven. Sterker nog, in onze visie is dat een ongezonde basis voor de lange termijn.” Met 16 miljoen artikelen biedt Beslist.nl al het grootste online assortiment van Nederland. Doel is om dit aanbod de komende jaren verder uit te breiden.De strijd die met deze stap tussen de twee grootste spelers op de markt lijkt te zijn losgebarsten is opmerkelijk. Eerder dit jaar nog sloten de twee een samenwerkingsovereenkomst om de reviews van klanten met elkaar te delen. Kramer verwacht niet dat die samenwerking hiermee onder druk komt te staan. “Voor beide partijen biedt dit namelijk voordelen.” Of andere vergelijkingssites nu overigens ook met prijsverlagingen komen, is nog niet bekend. Toch lijkt de aanzet daartoe met deze aanval van Beslist.nl wel gegeven.
21.419.288 prijzen van 7253 winkels worden dagelijks verwerkt.
Copyright 2005 - 2013